Prowadzący zajęcia


Radosław Natkański - aktor, tancerz i choreograf. Student American Academy of Dramatic Arts w Nowym Jorku. Aktor i tancerz pierwszego składu musicalu „Metro”. Występował na deskach Teatru Dramatycznego, Operetki w Gliwicach i na Broadway’u; od wielu lat z pasją i wielkim zaangażowaniem pracuje z dziećmi i młodzieżą przekazując im swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu gry aktorskiej i tańca (też w Nowym Jorku). Od czterech lat prowadzi w Polsce własny, bardzo aktywny Teatr Tańca i Ruchu Pasja.


Leszek Bukowski - absolwent Pedagogiki kulturalno-oświatowej z fakultetem teatralnym w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Bydgoszczy. To co najbardziej go interesuje to teatr, film, telewizja. Teatrem i działaniami z nim związanymi zajmuje się od 1983 roku, od roku 1985 do roku 1991 zawodowo jako aktor kabaretowy w kabarecie „Czacha” i na scenie dziecięcej, jako aktor w wielu bajkach i widowiskach dla dzieci. Autor tekstów piosenek oraz monodramów. Obecnie prowadzi Teatr „Siecienica” działający przy Mogileńskim Domu Kultury i związany jest z Agencją Aktorską JMC Studio gdzie funkcjonuje jako epizodysta.

Witold Pochylski – artysta, plastyk, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje jako adiunkt (ST. Doktora) w Zakładzie Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK. 
Prezes i współzałożyciel organizacji pozarządowej: Stowarzyszenie Artystyczne Magazyn GS w Mogilnie.  Odpowiadał za realizacje rozmaitych projektów: ”Magazyn Ludzi”, ”Muzyka Pozaradiowa”. Realizuje wiele przedsięwzięć w zakresie dekoracji, jest komisarzem licznych wystaw, m.in. ogólnopolskich Mogileńskich Spotkań Plastycznych.


Jan Szymański – kulturoznawca - absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (specjalizacja teatralna). Dyrektor Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie z siedzibą w Chabsku i Mogileńskiego Domu Kultury. Posiada weryfikację instruktorska Ministra Kultury i Sztuki w zakresie teatru. Redaktor naczelny „Rozmaitości Mogileńskich”. W swoim bogatym życiu zawodowym odbył staże w profesjonalnych gazetach i czasopismach.

Mariusz Zieliński - menedżer kultury , choreograf i Instruktor Tańca Ludowego. Absolwent Studium Menedżerów Kultury Ośrodka Badania Rynku i Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  oraz Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego Tańca Ludowego w Poznaniu Wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha „ w Trzemesznie. Od 2002 roku instruktor i choreograf i kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha”. Współpracuje z Zespołem „Białe Kujawy” oraz Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kórnickiej. Dyrektor Domu Kultury w Trzemesznie. Wśród ważniejszych ostatnich osiągnięć należy wymienić  III miejsce  W VI Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "Mazur 2007" w Wieliszewie. Anna Fel i Mariusz Zieliński w kategorii VI . Wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Strzecha” Półfinały w XI Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich w kategorii mistrzowskiej VA – w Wieliszewie.

Władysław Banaszak - absolwent Pedagogiki kulturalno – oświatowej. Pedagog, nauczyciel muzyki w szkołach od 1967 r. Nieustannie do chwili obecnej kształci młodą kadrę muzyczną w różnych zespołach instrumentalnych, instrumentalno – wokalnych i chórach. W czasie swojej działalności wykształcił kilkaset dzieci i młodzieży. Od wielu lat prowadzi indywidualną edukację muzyczną w zakresie gry na: fortepianie, akordeonie, skrzypcach, keyboardzie, mandolinie, gitarze i flecie prostym. W latach 1976-1995 pracował także jako nauczyciel gry na instrumentach w Społecznym Ognisku Muzycznym.

Sonia Fritzkowska – politolog. Absolwentka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu. Podczas studiów zaangażowana w działalność kół naukowych, uczestniczka międzynarodowych konferencji naukowych (m.in. Międzynarodowa Sesja Humanistyczna, Symbol w Polityce), członkini Amnesty International. Doświadczenie dziennikarskie zdobyte podczas praktyk, a także pracy w Mogileńskim Domu Kultury (portal mogilno.in, „Rozmaitości Mogileńskie”). Zainteresowania: komunikacja społeczna, publicystyka polityczna, współczesna filozofia polityki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz